Organizasyon ve koordinasyon toplantısı olarak planlanan toplantı 3 ve 4 Nisan 2017 tarihleri arasında Proje Koordinatörlüğünü yürüten Tophane Mesleki ve Teknik Lisesi’nde gerçekleştirildi.
İş akışı ve koordinasyonun sağlanması amacıyla bir araya gelen proje ortakları 30 ay sürecek olan proje sürecinin planlarını gözden geçirdiler. Proje ortaklarının yüz yüze tanışması ve tanıtılması, sözleşmelerin yürütülmesi ve iş planlarının detaylandırılması gündemiyle bir araya gelindi.
Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yusuf Ay’ın tarafından karşılanan ekipler iki günlük çalışmada Projenin ilk faaliyet adımını İşgücü Sektör Analizi Anket sürecini değerlendirdiler. Anket sonuçlarının raporlama aşamasına geçilmesine karar verildi. Projenin bir sonraki adımı oluşturacak olan Tekstil, Makine ve Bilişim sektörlerinde Mesleki Yeterliliklerin hangi meslekler için karşılaştırılabileceğine karar verildi.
Toplantıya, İspanya’dan, Politeknika Ikastegia Txorierri S. Coop. Ltd. Temsilen Ana Isabel Menica ve Kepa Larrondo,
İngiltere’den Kairos Europe’ı temsilen Daniele Trevisan ve Edoardo De Marchi,
Macaristan’ı, Határtalanul Iroda Kft’yı temsilen Kinga Langer ve Anna Molnár katılım sağladı.
Proje Yönetimini Koordinatör Kuruluş adına, Proje koordinatörü Tufan Ata Türkyılmaz, Proje İletişim Sorumlusu Nuray Eren ve Proje Teknik Destek Sorumlusu Gürbüz Özay üstlenmektedir.